3,110 читачів

Ніч повернення і зустрічей. Зенітники вдома

45420167_897583727105290_619897680713220096_o

Приємно. Приємно аж до поколювання в кінчиках пальців набирати текст про те, що земляки-зенітники прибувають у повному складі в пункт постійної дислокації. Прибувають ешелони один за одним. Минулого року чекати доводилося дуже довго, а нині все відбувається напрочуд організовано.

Були побоювання, що пізня година відлякне мешканців, і вони не прийдуть опівночі на перон залізничного вокзалу. Але сумніви розсіялися, як ті хмари в білоцерківському небі, адже городяни поодинці, невеликими групами, великими компаніями почали сходитися вітати вояків.

Поміж присутніх ми побачили групу жінок у піднесеному настрої. Вони фотографувалися із державним прапором і час від часу поглядали в бік Фастова, звідки мав з’явитися ешелон. Ба, це ж наші добрі знайоми з Привілля (див. статтю «Концерти в полі заради волі»). Вони теж впізнали волонтерів «Часу змін» і от фотоапарат стає зайвим, бо руки потрібні для обіймів. «Ви просто не уявляєте, як ми раді вас бачити. Після концерту ми ще довго перебували в піднесеному настрої. Ваш приїзд став ковтком свіжого повітря. А коли вийшла стаття, то ми її перечитували, переглядали фото і ніби знову переживали той хвилюючий момент. Ми ж знали, що до нас їдуть волонтери, але не могли собі уявити, наскільки все буде класно. Нам були знайомі слова пісень, ми підспівували, а сама атмосфера концерту була неймовірно!» – не приховують радості дівчата, які змінили «піксель» на курточки і джинси й прийшли зустріти своїх однополчан.

45340078_897565043773825_4639802588038955008_o

Аж ось і вони. Ніч розриває гудок електровозу, радісні вигуки зустрічаючих і акорди козацького маршу. Від цієї «симфонії» та хвилювання аж мороз поза шкірою. Тягнуться вантажні платформи з технікою і ось пасажирські вагони. Бойовий прапор, як орієнтир. Бійці 1-го дивізіону вишиковуються, і підполковник Володимир Минець веде урочистим кроком особовий склад до місця зустрічі.

Вітання від офіційних осіб та громадськості, церемонія з хлібом-сіллю і шеренги розсипаються в пориві зустрічі з рідними, друзями та побратимами. Майор Юрій Галкін не приховує задоволення від повернення: «Дивіться, які зорі. А на Сході, коли ми виїжджали, дощ почався. Та що там дощ, тут навіть дихається легше. А там алергія нападає, амброзії, напевно, забагато!»

Ми погоджуємося, що в Білій Церкві найкраще, а алергія може бути на «сепарів», або ж «русським духом» дуже тхнуло із-за кордону. Тим часом з вокзальних динаміків лунає оголошення, що останній ешелон прибуває за півтори години. Рішення лише одне – чекати!

Очікування нетривале, близько двох годин. Хтось надуває кульки, хтось встиг з’їздити на АЗС випити кави, хтось передрімати, сидячи на дерев’яних лавах в залі вокзалу. До честі Білої Церкви, народу не поменшало, а може, й навпаки – додалося. Волонтери, офіційні особи, родичі, однополчани й не думали розбігатися по теплих домівках. Немає напруженості чи невдоволеного рюмсання, навпаки, від різних груп людей зривається сміх. Радість повернення не може нічого затьмарити.

Знову оголошення про прибуття героїв України. Знову урочисте проходження з прапором. Це вже втретє за останні десять годин, але на колони, які карбують крок перед білоцерківцями, можна дивитися до нескінченності. А хто хоче взяти безпосередню участь в такій події, того люб’язно запрошує військкомат і Збройні сили України.

Виступи були короткими, бо всі розуміють, що після урочистостей ще буде важка робота по виводу техніки із залізничних платформ й перегон її в техпарк. Та й родичі вже зачекалися. Їм не терпиться обійняти найдорожчих людей. Тож після офіціозу спочатку несміливо, а потім наче лавину прорвало, кинулися люди один одному в обійми.

А ніч була теплою. Може, погода така… Але ми переконані, що тепло було від радості повернення, від гарячих сердець білоцерківців і від усвідомлення, що все буде Україна!

Сподобалася стаття? Найкращий “лайк” – 30 грн.
ПРИВАТБАНК 4731 2196 1016 1691 Климчук Костянтин

Кошти підуть на підтримку бійців ООС
Волонтерська група “Час Змін”

Коментарі

коментарів

Related posts

Leave a Comment

Увійти за допомогою: