2,011 читачів

«Безпілотники», ракети і букет. В Білоцерківській ЗОШ №1 відбулася зустріч учнів з офіцером-зенітником

29244303_742253122638352_7522846114723135488_o

Загальноосвітня школа №1, як і вся освітня система Білої Церкви, ось уже п’ятий рік допомагає українській армії протистояти агресору з Росії. Влаштовуючи благодійні ярмарки, збираючи кошти учні допомагали волонтерам групи «Час змін» купувати запасні частини до військової техніки, акумуляторні батареї, а ще передавали захисникам безліч продуктових наборів, миючих засобів, зимової і літньої білизни.

Білоцерківський зенітно-ракетний полк є однією із тих частин, куди надходила допомога учнів. І в День добровольця до старшокласників завітав старший лейтенант Білоцерківського ЗРП, командир батареї Артем Москаленко. Незважаючи на свою молодість, офіцер виконував свій обов’язок у багатьох не просто гарячих, а спекотних точках неоголошеної Росією війни.

Артем командував підрозділами під Гранітним і Дебальцевим, заїжджав на підконтрольні ворогом території із установками ЗУ-23, а ще майстерно виконував свої безпосередні обов’язки по знищенню повітряних, розвідувальних цілей.

Артем Москаленко про перебування під ворожими обстрілами говорив коротко і більше втаємничував старшокласників у аспекти служби ракетника. Зокрема, напрочуд красномовно старший лейтенант описав процес виявлення цілі, її супровід, час на підготовку до пуску і власне сам залп. З цих складових найбільше нервових клітин витрачалося на отримання команди «Пуск!». Також Москаленко розповів про тактику застосування ворогом розвідувальних «безпілотників», про цілодобове тренування особового складу підрозділу, особливості перебування в зоні ведення бойових дій.

А учні запитували офіцера про забезпечення вояків харчами, одягом, заробітною платою. І на всі їхні запитання була дана чесна і відверта відповідь. Не подумайте, що геть погана. Так, були проблеми з постачанням, певні побутові незручності, але грошове забезпечення завжди надходило вчасно.

Волонтери «Часу змін» продемонстрували відеоматеріали про доставку цінних гуманітарних вантажів військовим, зокрема, тих же акумуляторів, придбаних на учнівські кошти. В цьому відео також йшла мова про людські стосунки між військовими і місцевим населенням в секторах АТО. Не завжди вони бувають безхмарними. Артем іноді посміхався, переглядаючи ролик, бо доріжки, по яким проїжджали волонтери, були йому знайомі, а про ставлення до військових він міг би розказати дуже багато.

Зустріч закінчилася врученням букету квітів молодому ветерану і діючому офіцерові. Десять років тому Артем Москаленко свідомо вибрав шлях офіцера і захисника Вітчизни, тому він теж по праву може пишатися званням добровольця. А таких професіоналів теж треба пошукати. Зустрічі військових з молоддю будуть відбуватися регулярно, бо український народ прагне мати свою, народну армію.

Сподобалася стаття? Найкращий “лайк” – 30 грн.
ПРИВАТБАНК 5168 7420 2151 5014 Климчук Костянтин
Кошти підуть на підтримку бійців АТО
Волонтерська група “Час Змін”

Коментарі

коментарів

Related posts

Leave a Comment

Увійти за допомогою: