1,456 читачів

Волонтери разом з військовими відвідали дитячий садок в зоні АТО

DSC_0609

Костянтин Климчук вважає, що просвітницька робота в зоні АТО не менш важлива, ніж матеріальна підтримка військових

– Відвідуючи наших зенітників в АТО ми не забуваємо і про місцеве населення – розповідає координатор волонтерського руху “Час змін”, голова Блоцерківської “Молодої Просвіти” Костянтин Климчук, – ми організовували для них концерт, зустрічі з українськими письменниками та артистами, а під час “крайньої” поїздки ми відвідали садочок в с. Побєда, Новоайдарівського р-ну, куди, разом з військовими, занесли цукерки та печиво дітлахам.

Волонтер також розповів, що бійці не забувають підгодовувати місцеве населення. Зокрема, діляться з ними хлібом та ліками… А солодощі, які бійцям привозять волонтери, регулярно приносять місцевим дітлахам в дитсадок.

– Це місце можна умовно назвати “дитсадочком”, – каже волонтер, – 2 вересня 2014 року селище накрило ракетами з реактивних систем “Смерч”, тому що поряд було розташовано штаб сектору “А”, госпіталь, гелікоптери, артилерійські системи та бойова техніка. Під час обстрілу школу і дитсадок в селі було розбомблено. Нині школярів возять вчитися в Новоайдар, а для дошкільнят селищна рада виділила кімнату в приміщенні сільради.

Військовослужбовці не обмежуються лише роздачею солодких подарунків.

– Нами було збдовано дві тимчасові, але досить-таки капітальні, зупинки для школярів, – говорить заступник командира дивізіону з виховної роботи Білоцерківського ЗРП майор Литвиненко. – Тепер вони можуть перечекати негоду, поки не приїде шкільний автобус.

В краю відчувається брак того, що зветься українством. І над цим потрібно терміново працювати, щоб місцеві жителі більше цікавилися життям країни і пов’язували свою долю саме з Україною.

– Ми принесли дошкільнятам цукерки, а вони нам розповідали віршики українською мовою та запитували про столицю Батьківщини. – каже Костянтин Климчук, – Наступного разу ми пообіцяли привезти малятам села Побєда українські книжечки.

Крім того, волонтер та просвітянин наголосив, що просвітницька робота в зоні АТО не менш важлива, ніж матеріальна допомога військовим, адже ідеологічну війну ми програємо ще більше. Місцеві й досі мають змогу “ловити” хвилі ДНР та ЛНР, натомість до них не доходить проукраїнська інформація, не кажучи про брак якісних українських книжок, музики тощо.

– А от, наприклад, окуповане місто Стаханов, – підсумував волонтер, – транслює “… настаящєє, правдіває і патріатічєскає “Казачьє радіо”. Звучить бравурна музика, “офіційна” хроніка і запрошуються виконавці для БЕЗКОШТОВНОГО запису диску СУЧАСНИХ НОВОРОСІЙСЬКИХ пісень “патріотичного” спрямування. А чи багато таких ініціатив, хоча б Стаханівського масштабу, пропонують українські телеканали, ФМ-радіостанції?

Люди в зоні російсько-української війни потребують допомоги і реабілітації, вважають волонтери та військові. Реабілітації культурою, просвітництвом, міжлюдськими контактами.

– Програти цю битву ми не маємо права! – наголосив очільник Білоцерківської “Молодої Просвіти”.

Коментарі

коментарів

Related posts

Leave a Comment

Увійти за допомогою: