1,979 читачів

“Всесвіт України” та Літературна галявина у Білій Церкві

13497894_1265435520140749_6664128406138229423_o

Або День Молоді по-просвітянськи


От і відсвяткували День молоді. Хотілося надати йому яскравості й інтелектуальності, бо не всі молоді українці люблять кальян, тусу і попсу.

Хотілося поєднати українську народну традицію із сучасністю. Успішні японці й тайванці стверджують, що саме так їм вдалося створити економічне диво.

Тож за традицію у нас «відповідала» виставка «Всесвіт України» майстра Лесі Колосенко, а за сучасність – талановита молодь на локації «Літературна галявина».

І варто відзначити, що задумки реалізувати вдалося.

Не злічити щасливих і здивованих молодих людей, які не вірили своїм очам, коли дивилися на фігури звірів, зроблених з травички й соломи. Сотні людей зробили фото, обіймаючи оленя чи погладжуючи співаючого веприка.

Дітки, які ледь вибралися із візочків, намагалися годувати свіжозірваною травичкою «тваринок», а дітлахи більш старші охоче взяли участь у майстер-класі по плетінню з традиційного матеріалу.

І то був не просто урок плетіння, а справжня лекція про наші вірування, традиції, міфологію і звичаї. Тож учасники майстер-класів отримали не тільки літачки й фігурки воїнів Світла, а ще й світлі знання.

І цю справу потрібно продовжувати, щоб у Білій Церкві розвивалося ще одне направлення відродженого українського мистецтва.

А потім була година молодого поетичного слова. Ми можемо сміливо стверджувати, що література у нашому місті має перспективу. Світлана Голоско, Марина Дубовик, Святослав Петришин, Світлана Кващенко, Катерина Маркович – запам’ятайте їхні імена, бо їхня творчість того варта. Так, деякі вірші треба шліфувати і добряче працювати над ними, шукати кращі рими, доповнювати образи. Але ж і визнання, то лише половина таланту, а решта тяжка праця над собою.

А поезії в юних, зовсім недитячі. Дуже багато в них проблем сучасності і війна також обпалила юні серця. Віриться, що дуже скоро можна буде знайти збірки виданих (а в когось і перевиданих) поезій. Видавництво «Час Змін Інформ» готове в цьому допомогти.

Прикладом може бути Костянтин Мордатенко, який прийняв запрошення і прочитав свої вірші на «Літературній галявині». Він торував і продовжує пробивати свій особливий шлях в літературі, шукаючи і помиляючись, досягаючи і вдосконалюючи свою майстерність

А гарно було б, якби наша виставка була розміщена ближче до головної сцени. Тоді її побачило б більше народу, бо люди йшли на звук сцени. Воно і правильно, бо сцена є центром події. Коли ще білоцерківці зможуть ось так, на відкритому повітрі побачити таку фантастичну виставку? Вона й так ледь потрапила в місто, бо надто багато охочих доторкнутися до прекрасного «Всесвіту України». І «Літературна галявина» повинна переїхати на головну сцену.

Ну правда, читають літератори вірші про війну, а з динаміків звучать сумнівної цінності жарти команд КВК. Чим поети гірші? Та вони кращі, тому наступного року інкорпоруємо літераторів в основну програму.

Дякуємо за сприяння в проведенні свята відділу в справах сім’ї та молоді, а ще Сергію Істомін​у за парасольку, яка утворювала тінь, та Олександру Яременку за трепетне транспортування виставки. За смачний узвар окрема подяка Владу Скляру та мьюзік-пабу “ROXITY”

А хто злякався спеки й тому не прийшов на виставку та майстер-класи, запрошуємо на Івана Купала 6 липня. Ця виставка справжнє диво! Не пропустіть такої події в Білій Церкві.

(с) Костянтин Климчук, голова Білоцерківської “Молодої Просвіти”

Більше фото тут: vk.com/album-30516344_233304942

Коментарі

коментарів

Related posts

Leave a Comment

Увійти за допомогою: