1,555 читачів

Зустріч з легендами 72 бригади

130408993_3526982430713014_399513326406770899_o

7 грудня в КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини» відбулася обласна конференція «Збройні сили України – на захисті Батьківщини» за участі легенд 72 бригади. Карантин вносить свої коректури, тому конференція пройшла в форматі телемосту. На зв’язку з Білою Церквою були Оперативне командування «Північ» з Чернігова, рій «Характерники» з Авдіївської школи №7. А доповіді робили учні ЗОШ №16, № 5 (Біла Церква) та вихованець гуртка з Богуслава.

Це навіть важко було назвати конференцією, адже полковник Михайло Драпатий, підполковник Олександр Самарський, майор Андрій Кириченко є добрими друзями. А з Авдіївки підключалися до студії старший лейтенант Руслан Сулименко та підполковник Сергій Лисенко.

Сергій Лисенко називає Михайло Драпатого не інакше, як «брат». Саме підполковник Лисенко організував оборону управління міліції в Маріуполі, а визволив його від полону, а може, й уберіг від смерті тоді ще майор Драпатий. Кадри стрибка БМП через барикаду стали символом боротьби за незалежність. «Сергій лежав тоді білий, як полотно і не реагував на голоси, – ділився в студії споминами полковник. – Я кинувся з підлеглим в натовп. Орудували прикладами і не розбирали, хто перед нами, аби лиш визволити побратима. Побачив Лисенка напівпритомного. В нього з руки перед тим забрали гранату з висмикнутою чекою. Даю наказ забирати підполковника в БМП і пішли на прорив. Потім, коли до мене приїжджала делегація країн НАТО в бригаду, то всі перепитували чи справді я був в тій бойовій машині. Коли чули «Так!», то здивовано і захоплено висказували добро таким діям».

130338558_3526982394046351_3978091502173458139_o

Андрій Кириченко згадав, що 72 ОМБр дала Україні багато письменників. В роки ІІ Світової війни в її лавах воював Олесь Гончар, а російсько-українська війна познайомила українців з такими неординарними авторами, як Мартін Брест, Костянтин Чабала, і він теж поет, який пише про пережите.

Костянтин Климчук сказав, що дії 72 бригади змінювали хід новітньої історії в Україні. І не лише завдяки діям в Маріуполі, а й бойовим операціям в «південній клешні» та проривом батальйону Михайла Драпатого з оточення. Саме тоді прийшла впевненість, що ворога можна бити успішно.

Тон конференції задавав підполковник Самарський, який згадував про бойові епізоди з життя бригади та давав влучні характеристики тим подіям й своїм побратимам.

Конференція відбулася на високому рівні. Особливо був хвилюючий момент, коли доповідь про свого татка зробив Іван Драпатий, син героїчного офіцера.

легенди72

Конференції такого формату дають не лише нові знання для учнівської молоді, а й є приводом для бойових побратимів ще раз зустрітися, бо їхні фронтові дороги перетинаються не часто. Захід відбувся на обласному рівні. Його організатором був “Центр творчості дітей та юнацтва Київщини”.

Читайте також: Підполковник Сергій Лисенко: Якби ми тоді не дали відсіч, Маріуполь був би не наш і до сьогодні

Коментарі

коментарів

Related posts

Leave a Comment

Увійти за допомогою: