2,768 читачів

Нова іпостась Котигорошка

DSC_0730

Громадський діяч, поет, музикант й екстрасенс Іван Дригало презентував своє бачення старовинної української казки про Котигорошка.

Багатющий світ українських казок приховує тисячолітню мудрість нашого народу, його історію і дає поради на майбутнє. Але як приховує? Тільки для зледачілих, зніжених людей, які черпають норми життя і поведінки з пласких телеекранів та серфінгують в інтернеті. А розум, що хоче вирватися на волю поза обивательські рамки, користується цим автентичним українським ресурсом сповна.

Іван Дригало вирвався з каламутних хвиль синтезованого простору і, переосмисливши відому українську казку, написав «Астрономічні пригоди Котигорошка». Книга вже кілька місяців присутня на полицях книгарень але лише зараз була проведена її презентація в затишній білоцерківській бібліотеці-філіалі №10.

Презентація викликала неабиякий інтерес у читачів, і бібліотечна зала була переповнена. Захід розпочався показом кліпу гурту «Мурени», солістом якої був (і сподіваємо далі буде) Іван Дригало. Ведуча презентації, завідувач бібліотеки Ганна Нагорна нагадала, що Котигорошко є героєм не тільки казки, а й п’єси, трьох мультфільмів, роману й повісті. А багато дослідників проводять паралелі між українським Котигорошком і грецьким Гераклом. Ганна Григорівна зауважила, що книгу Івана Дригала не можна сприймати, як розважальне чтиво, адже щоб зрозуміти логіку й задум автора, необхідно пригадати знання з астрономії, фізики та геометрії.

Книга вийшла у видавництві «Час змін інформ», директор якого Костянтин Климчук сказав, що книгу він прочитав за одну ніч й одразу прийняв рішення про співпрацю. «Іван щира людина. Він робить те, про що говорить і витримує цю свою лінію поведінки. Це насправді рідкість в сучасному суспільстві. Дригало не нав’язує нам свої погляди, він просто пропонує зазирнути за завісу таємниці. Книгу приємно навіть тримати в руках і вона у мене вдома лежить на видному місці. Дуже гарно попрацювала над обкладинкою керівник проекту Тетяна Виговська. І ще є один позитивний момент: читаючи «Астрономічні пригоди…» ми згадуємо Котигорошка і розуміємо, що українці вміли, і мають продовжувати, боротися і перемагати, а не тільки сумувати й плакати».

Своїми враженнями від книги поділилися і читачі бібліотеки, які встигли ознайомитися з Івановою працею. Вони зауважили, що книга дійсно написана з елементами філософі, трохи езотерики. Книга спонукає до самовдосконалення, розширює межі світосприйняття і разом з тим дає прості поради щодо елементів поведінки.

Своє захоплення і радісне здивування сином висловила і мама автора, відомий бізнесмен і меценат Людмила Дригало. Для неї стало сюрпризом така грань Іванового таланту.

Людмила Борисівна поділилася з присутніми спогадами, як її діти завжди вирізнялися самостійністю в прийнятті рішень і вона сподівається, що приємні сюрпризи будуть продовжуватися і далі.

Коли надійшла черга автора, то Іван Дригало розповів про свій шлях до написання «Астрономічних пригод Котигорошка», своє розуміння й трактування української міфології. Особливу увагу він звернув на модель поведінки сучасної людини, яка готова споживати будь-який соціальний продукт, нав’язаний суспільством та умовностями. Звичайно, що не обійшлося без запитань про його екстрасенсорні здібності, позаяк Іван Дригало набув значної популярності після участі в популярній передачі «Битва екстрасенсів». Іван пригадав випадок зі свого дитинства, коли на медкомісії в літньому таборі медсестра сказала: «Біля тебе просто сидіти можна й відчувати лікувальний ефект». Дригало розповів про обереги, їхні захисні та цілющі властивості, а також про найкращі матеріали для них.

Також автор відкрив у собі талант пекаря і хліб, за особливим, авторським рецептом, можна придбати в фірмових торгових точках. «У мене на початку не все виходило із випічкою, але потім я почав застосовувати звукові вібрації», – сказав Іван. Щоб продемонструвати деякі можливості цих вібрацій, він виконав дві пісні з свого репертуару.

А закінчилася презентація «Астрономічних пригод Котигорошка» врученням призів учасникам конкурсу, проведеного в соціальних мережах. Його переможцями стали Іван Солодкий, Тетяна Федорук і Катерина Тропотяга. Вони отримали від Івана Дригала унікальні, індивідуально виготовлені обереги і хліб.

Презентація в бібліотеці №10 не закінчилася із прощальним словом. До Івана Дригала вишикувалася чимала черга із охочих отримати автограф, адже на заході можна було придбати книгу і отримати в подарунок смачнючий хліб на медовій заквасці. Люди довго спілкувалися з автором: когось цікавила творчість, хтось поросився на зустріч, а дехто просто казав слова подяки за яскраву подію в культурному житті міста і за зустріч з астрономічним Котигорошком.

Коментарі

коментарів

Related posts

Leave a Comment

Увійти за допомогою: