2,288 читачів

Поезія, як життя. А життя для України

13055944_1212926195391682_5034857786324003601_o

Володимир Опанасович Іванців, за час своєї творчої діяльності, не шкодував сил і здоров’я, виконуючи світлу місію популяризації літератури та українства.

У білоцерківських школах та бібліотеках він був постійним, навіть не гостем, а рідною людиною. Літературні зустрічі, поетичні конкурси, дискусії й «круглі столи» – всюди можна було почути авторитетне, компетентне і талановите слово поета, публіциста, критика і громадського діяча. Як маленька частина вдячності за таку активну позиція та на визнання таланту Володимира Іванціва бібліотека-філіал №10, спільно із білоцерківською «Молодою Просвітою» започаткували конкурс читців поезії видатного просвітянина.

Виступити на конкурсі зголосилося два десятки учасників. Вони представляли не лише Білу Церкву, а й ближнє село Шкарівку. З напутнім словом до декламаторів звернулися керівник Білоцерківської ЦБС Раїса Григоренко та голова журі, очільник Білоцерківської «Молодої Просвіти» Костянтин Климчук. Справжнім сюрпризом стало вітальне слово Володимира Іванціва, нехай навіть воно прозвучало в запису.

А все ж таки мало ми знаємо поетів-краян, не цінуємо їх, не хочемо шукати поетичні перлини у виданих збірках. А варто було прийти і послухати вірші Іванціва, майстерно прочитані юними декламаторами. Перше кохання, громадянська лірика, дитячі пустощі – усе це можна знайти в збірках Володимира Опанасовича. Коли вірш читала Анастасія Василюк, зал ледь стримував сльози. Недаремно вона отримала Гран-прі конкурсу, показавши синергію поетичної майстерності автора і талант виконавця.

У молодшій віковій категорії призерами стали: 3 місце – Кшевінська Катерина (гімназія №1), Михайленко Олександра (БЗШ №17, бібліотека-філіал №4), Влад Суконник та Вікторія Лєус (БЗШ №11, ЦДБ). На другу сходинку п’єдесталу піднялися Олександра Бутько (гімназія №1) та Маргарита Пістоляк (с. Шкарівка). Перемога серед молодших конкурсантів дісталася Аліні Королевич (гімназія №1).

Серед старшої вікової категорії місця розподілилися так: Катерина Селіванова (гімназія №1) – 3 місце; Катерина Ромащенко (БСШ №9, бібліотека-філіал №10) та Валерія Мішустіна (с. Шкарівка) – 2 місце. Переможцем у віковій категорії стала Анастасія Лавровська (гімназія №1).

Гран-прі журі одностайно віддали неперевершеній, щирій Анастасії Василюк (гімназія №1).

Ніхто з конкурсантів не залишився без подарунку. Всі учасники матимуть змогу читати вдома книги Володимира Іванціва. Сподобалася учасникам і книга Костянтина Климчука «Казка про козака Степана, його пригоди і кохання», яку вони отримали особисто від автора.

Конкурс читців поезії Володимира Іванціва вирішено зробити традиційним. Ми пишаємося нашими земляками. Віримо, що хвороба відступить, і скоро сам Володимир Іванців займе почесне місце в залі і вітатиме конкурсантів.

Такі конкурси ще раз переконують в тому, що поки в стратегіях розвитку прописуються тези про мультикультурні центри, бібліотеки вже давно стали ними. Приклад Ганни Нагорної (біліотека-філіал №10), Людмили Чупак (центральна біліотека) і їхніх колег це неспростовно доводить. Культура в Білій церкві є і буде, а поети, письменники, художник завжди знайдуть відгук в серцях білоцерківців.

Коментарі

коментарів

Related posts

Leave a Comment

Увійти за допомогою: