1,825 читачів

Поставити крапку не можна продовжити

13113025_1230398073644494_1111027360225902563_o

Справа, в якій ТОВ НВП «БілоцерківМАЗ» вимагає через суд відмінити рішення Білоцерківської міської ради щодо перейменування вулиць міста, сьогодні мала отримати логічне завершення – тобто вердикт суду.


Позаду залишилося кілька засідань, які можна охарактеризувати по аналогії з відомим епізодом ІІ Світової війни «Дивна справа». Проте…

В суд представники позивача і відповідача з’явилися дисципліновано. Найбільша зала Білоцерківського міськрайонного суду ледь вмістила всіх охочих бути присутніми на засіданні. Працівникам суду навіть довелося перекладати свої папери з лав на інше місце.

Суддя оголосила, що до канцелярії надійшли письмові пояснення директора ТОВ НВП «БілоцерківМАЗ» А. Магдича (але нікого це не має вводити в оману, адже власник підприємства і єдиний, хто приймає рішення – це «регіонал» Олександр Олійник), до яких було додано листа від голови профспілок цього ж підприємства.

Суд на місці ухвалив приєднати до справи подані документи.

Було зачитано уривок листа в якому робітники просять керівника підприємства повпливати на міськраду, бо вони не знали про перейменування вулиць і вважають цей процес не в рамках правового поля (це нагадує СРСР, коли робітники в «єдінам паривє» пишуть листа й вимагають покарання «ворогам народу», «тунєядцам» й «антісоціальним елємєнтам».

А що у робітників є вибір? Про якість роботи професійних спілок в Україні можна говорити довго і з гіркотою в голосі, оскільки вони повністю залежні від адміністрації).

Як відомо, «регіонали» загострюють увагу на тому, що в переліку перейменованих вулиць є такі, що не попадають під дію законів про декомунізацію.

Крім того БЦМАЗ опонує до того, що збір за перереєстрацію прав власності становить для юросіб 400 грн., та 140 грн з фізосіб. А ще вимагає зобов’язати міську раду утриматися в майбутньому від перейменування бульвару 1 Травня.

Судові дебати розпочали представники «регіоналів». Пані Давідкова сказала, що суд зобов’язаний перевірити чи прийняті рішення були вчинені згідно законів України та виписаної процедури.

З даного приводу Давідкова зазначила, що згідно ЗУ «Про засудження націонал-соціалістичного та комуністичного режимів» чітко виписано строки і процедуру перейменування, а БМР не дотрималися цих вимог. З словами Давідкової погодилася і другий представник «БілоцерківМАЗ» І. Ілемська.

Представник БМР С. Швець зазначив, що Білоцерківська міська рада діяла в межах ЗУ «Про місцеве самоврядування».

Згідно європейської хартії про місцеве самоврядування, яка була ратифікована Україною в 1997 році може приймати усі рішення в межах визначених законом, а стаття 37 Закону дає вичерпну відповідь на претензії «регіоналів»: «Підготовка і внесення на розгляд ради питань щодо найменування (перейменування) вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів, мостів та інших споруд, розташованих на території відповідного населеного пункту».

Коли ж дійшла черга вступити в дебати голові юридичного відділу БМР Нінель Ротаєнко, суддя Алла Голуб наказала їй сісти і оголосила про перерву в судовому засіданні до 31 травня.

В залі залунали обурені вигуки: «Цирк!», «Ганьба!». Суддя своє рішення пояснила тим, що вона йде на два тижні у відпустку. Завіса!

Такі кроки ще більше напускають туману на розгляд «дивної справи».

Сьогодні представники «регіоналів» не виглядали впевненими. Може, їх пригнічували численні активісти?

Але не знято наступне питання, чому в якості свідків не залучено:
– членів робочої групи по підготовці рішення міської ради про декомунізацію;
– міського голову Геннадія Дикого;
– попереднього міського голову Василя Савчука;
– заступника міського голови Миколу Антонюка;
– представників бізнесу, які провадять свою діяльність на бульварі Михайла Грушевського.

Видається, що якби вищевказані свідки змогли виступити в суді, то від аргументів «регіоналів» не залишилося і сліду. Але цей резерв і «козир» так і не були задіяні.

Тим часом суд призупинив процес декомунізації в Сумах. Проти розпорядження міського голови позивався депутат міськради від «Опозиційного блоку» Юрій Перепека.

Тож не вірте в економічну складову позову. «Регіонали» намагаються взяти реванш по всій Україні.

Судові позови, марші «безсмертних полків» і червоні прапори – це військові операції, розв’язаної Росією війни проти України.

Коментарі

коментарів

Related posts

Leave a Comment

Увійти за допомогою: