2,200 читачів

Прочитавши Стуса, негідником не станеш

424410_900

«Незламний лицар правди і свободи» – так називається конкурс читців-декламаторів поезії Василя Стуса, який щорічно проходить у січневі дні в переддень Дня Соборності України.

Він традиційно організований Центральною міською бібліотекою, Білоцерківською “Молодою Просвітою” та міськрайонним осередком ВУТ «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка.

Нинішнього року настрій був далеко не святковий, адже в столиці України лунали постріли, рвалися гранати, лилася кров. Інколи думаєш, що мало, дуже мало ми цінуємо наших видатних поетів, письменників, публіцистів. Можливо, читаючи дітям Стуса, матері нинішніх «беркутівців» прищепили б їм любов до Батьківщини, а не до гумового кийка, виховали б їх у національних традиціях, і вони б не дивилися фільмів про «братву», «бригаду» тощо. Можна тільки порадіти за учнів загальноосвітніх шкіл, економіко-правового ліцею, колегіуму, гімназій, студентів коледжів, які цьогоріч читали безсмертні твори поета-шістдесятника. Віриться, їх уже ніколи не зламати, не прищепити чужого духу і не навчити жорстокості.

Державо напівсонця, напівтьми,
ти крутишся у гадину, відколи
тобою неспокутний трусить гріх
і докори сумління дух потворять.

Цими римованими рядками поезії «Трени М. Г. Чернишевського» рубав повітря у переповненій залі мужнім голосом учень гімназії № 2 Владислав Світайло. Не дивно, що Гран-прі конкурсу дісталося саме йому. Взагалі, варто зазначити, що у білоцерківських навчальних закладах регулярно спалахують таланти юнаків-декламаторів. Декому з них варто було б попрацювати над собою, і, дивись, може, і з’явиться на новітній український сцені артист, подібний Анатолію Паламаренку, який народився неподалік, на Макарівщині.

Крім Гран-прі журі відзначило й інших учасників, яким присудило призові місця і вручило цінні подарунки. Перше місце заслужено вибороли учениця економіко-правового ліцею Марина Шевченко та студентка ТЕК БНАУ Євгенія Єрохіна. Друге розділили учениці гімназії № 1 Євгенія Москальчук, Альона Слюсаренко та студент ДНЗ БПТУ ім. П. Р. Поповича Антон Лисенко. А Вероніка Швед (БСШ № 12), Анна Погоріла (БЗШ № 18), Діана Ляшенко (БЗШ № 15), Ігор Криворучко (ТЕК БНАУ) та студенти ДНЗ БПТУ ім. П. Р. Поповича Максим Фесенко і Роман Щасливий посіли третє місце.

Тримай над головою свічку,
допоки стомиться рука –
ціле життя. Замало – нічку.

Віриться, що наші переможці будуть удосконалюватися, розвиватися і стануть справжніми УКРАЇНЦЯМИ. А інакше й бути не може, адже вони читали і вчили вірші Василя Стуса.

Автор: Костянтин Климчук

Коментарі

коментарів

Related posts

Leave a Comment

Увійти за допомогою: