2,069 читачів

УПА – 75 років боротьби

2

14 жовтня не лише свято Захисника України, а й День створення Української Повстанської Армії. Лише два роки тому здавалося б незалежна Україна визнала комбатантів учасниками визвольного руху. Напевно й в тому, що 14 жовтня святкується офіційно, велика заслуга саме УПА. Хоча цю дату й нині намагаються оминути.

Не було гучного офіціозу, не було прийому нечисленних ветеранів визвольного руху в адміністрації Президента України. Не вітав їх сьогодні й міністр оборони. Сьогодні в Києві у приміщенні на Ярославовому Валу 9 зібралися представники Київського крайового Братства ОУН-УПА. В конференц-залі присутні тепло вітали з ювілеєм нескореної армії таких же нескорених її бійців: Ореста Васкула, Теодора Дячуна, Михайла Стуса. Взяли участь в урочисті директор Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович і донька Президента Української Головної Визвольної Ради Наталія Осьмак.

Присутні згадали основні віхи бойового шляху УПА, віддали шану її командирам і тисячам безіменних героїв, поділилися думками про теперішню ситуацію в Україні. Приємно було бачити, як комбатанти проголошують напам’ять клятву і декалог українського націоналіста.

А кожному з них минуло 90 років. Хор Білоцерківської станиці Братства співав повстанських пісень.
Від імені білоцерківської молоді всіх присутніх із 75-ою річницею заснування УПА привітала Наталія Миколаєнко, виконавши пісню на слова Івана Франка, і отримала за це гучні аплодисменти.

Не оминули зібрання увагою Олег Тягнибок та Андрій Іллєнко, які приїхали по закінченню офіційної частини.

1
Висловлюємо подяку одному із засновників БФ «ЧАС ЗМІН», волонтеру Олександру Миколаєнку за надання транспорту для поїздки білоцерківської делегації на урочистості в Києві.

Коментарі

коментарів

Related posts

Leave a Comment

Увійти за допомогою: