1,846 читачів

Що об’єднує ветерана УПА і білоцерківського мера? Обоє житимуть на вул. Бандери

DSC_0843

Міський голова привітав з Днем народження ветерана УПА


Не віриться, але комбатантові УПА Теодорові Дячуну виповнилося 89 років. З самого ранку він почав отримувати привітання. І не всидів ветеран вдома, адже не така натура у Теодора Дячуна, щоб штани протирати. Тим паче, що вже 22 роки він у цей день їде у Мазепинці, де відзначають День народження Івана Мазепи.

Та спочатку був урочистий момент в міськраді. Мер Білої Церкви Геннадій Дикий нагородив Теодора Дячуна відзнакою «За заслуги перед містом». Міський очільник підкреслив роль УПА у боротьбі України за незалежність, а також особистий внесок Теодора Григоровича в патріотичне виховання молоді. Ветеран УПА подякував міському голові та висловив сподівання, що це початок реформ та оздоровчих процесів в суспільстві…

Прийом у міського голови продовжився врученням подарунків від побратимів і громадських організацій. Братство ОУН-УПА подарувало своєму незмінному керівникові квіти і патріотичний вимпел, а «Молода Просвіта» виготовила табличку-вказівник на будинок із портретом Степана Бандери. Молодопросвітяни були рушієм процесу декомунізації в Білій Церкві. Щоб пошанувати відважного вояка УПА й ідейного ОУНівця, вулицю, на якій він живе, ініціювали назвати ім’ям Степана Бандери. Незважаючи на опір комуністів, процес декомунізації завершився успішно і вулиці з назвами героїв України з’явилися на мапі Білої Церкви. Виявилося, що міський голова є практично сусідом ветерана УПА: «Я також житиму на вулиці Бандери», – сказав Геннадій Дикий.

Також ветерана привітав секретар ради Борис Смуток, який давно співпрацював з Теодором Григоровичем ще будучи директором гімназії №1. Зустрічі з школярами ветерана УПА є доброю традицією в гімназії. Також Борис Михайлович зауважив, що до цього часу у місті на належному рівні не відзначається День народження Івана Мазепи, який зробив значний внесок в розвиток міста. Завершилася урочистість виконанням двох пісень Людмилою Саливінською-Шестерняк.

А потім була поїздка в Мазепинці, де відправилася панахида по Іванові Степановичу й був проведений молебень за Україну. Незважаючи на холодну погоду й рвучкий вітер, три десятка патріотів поклали квіти до погруддя гетьмана і поділилися думками про долю України.

А Теодора Дячуна вітали до вечора. Бо це такий чоловік, якого неможливо не привітати. Незламний, мужній, незборимий. Яким і має бути справжній вояк Української Армії.

Тетяна Виговська, Час Змін Інформ

Коментарі

коментарів

Related posts

Leave a Comment

Увійти за допомогою: