3,519 читачів

До Дня Злуки понад півтисячі білоцерківців утворили Ланцюг Єдності та “живу” мапу України

50553632_2682995545051399_8964225147712045056_o

Біла Церква є одним із небагатьох українських міст, де живе традиція шанувати Ланцюгом Єднання подію, яка відбулася 100 років тому на Софійській площі Києва. Тоді, в січні 1919 року, український народ заявив про свою волю об’єднати українські землі й жити в Соборній Державі. Наше місто стало тим пунктом, звідки вирушили на Фастів і Мотовиловку, а згодом і на Київ загони Директорії. Саме в Білій Церкві формувався корпус Січових Стрільців, ядро військової потуги повстанців. І сьогодні наше місто залишається базою для бригади, яка збройно утримує Соборність.

Сьогодні Ланцюг Єднання утворили понад півтисячі людей. Особливо багато було молоді. Вони вільні від тоталітарних догм й відкриті для світу. Учасники вийшли на площу біля погруддя Тарасу Шевченку з патріотичною символікою, синьо-жовтим боді-артом. Вони були яскраві, як і наша Україна. А коли взялися за руки і утворили Ланцюг Єднання, він розтягнувся від бюсту Кобзаря – аж до стели з портретами загиблих Героїв Небесної Сотні й російсько-української війни. “Хоч і сто років пройшло, але актуальність не згасає щохвилини, щодня. І саме ця єдність дає перевагу над ворогом”, – зазначив начальник управління освіти й науки БМР Юрій Петрик.

Традицію проведення цього флешмобу у Білій Церкві започаткувала “Молода Просвіта” ще в 2011 р. “Тоді нас було тридцять осіб. Сьогодні нас вже більше, ніж десять разів по тридцять, – сказав голова Білоцерківської “Просвіти” Костянтин Климчук. – Ми живемо в історичний час. Ще минулого року ми не знали, що буде, зокрема, з релігійною ситуацією, а сьогодні маємо Томос. Це наріжний камінь державності на багато сотень років наперед. Ми стали народом, який здатен вирішувати стратегічні завдання, а не ситуативні, на кшталт “моя хата з краю”.

Біля портретів героїв провели патріотичний флешмоб: була утворена жива мапа України і відбулася перекличка історичних частин країни. Біла Церква єднає Україну. Тут знайшли свій другий дім ті, хто змушений був покинути тимчасово окуповані території. Звідси рушають на Схід воїни визвольної армії, яку гаряче підтримує народ. Сюди повертаються герої війни, яких щоразу радо зі сльозами радості вітають білоцерківці.

Вже були покладені квіти біля портретів загиблих, вже в повітрі пролунало традиційне і горде “Слава Україні! Героям Слава!”, але люди ще довго залишалися на площі, спілкувалися та ділилися переживаннями: “От ніби і просто все. Мітинг, хода, взявшись за руки, флешмоб, а відчуваєш такий адреналін, таке піднесення і гордість, що й досі перебуваєш під неймовірним враженням!”, – зауважила одна з учасниць. І це правда. Соборній Україні бути! Назавжди!

Фотоальбом тут

Коментарі

коментарів

Related posts

Leave a Comment

Увійти за допомогою: