3,902 читачів

Волонтери «Часу змін» змінюють країну

14500651_516514168545583_5420296721362557746_o

Волонтерська група «Час змін» організувалася в осередку Білоцерківської «Молодої Просвіти» під час Революції Гідності. Всі її члени займали активну позицію і брали участь в подіях на Майдані. Тоді ж кілька молодопросвітян були поранені під час боїв на вулиці Грушевського.

Зокрема, Олексієві Шатнюку осколком світлошумової гранати вибило око. Олексія вдалося витягти з лікарні, де йому загрожувало викрадення «тітушками» й евакуювати в Литву. Там була проведена операція і протезування. Для того, щоб оплатити операцію, волонтерами було зібрано понад 1000 доларів.

Новий поштовх в діяльності волонтерської групи дала агресія російської Федерації проти України. Саме тоді група й отримала назву «Час змін». Вони опікувалися Білоцерківським зенітно-ракетним полком. Група збирала кошти на пошиття розвантажувальних жилетів, забезпечувала мобілізованих формою і продуктами харчування, закуповувала спальні мішки та туристичні килимки (каремати), паяльні лампи, ліхтарі, бензопили, навігатори. Також за кошти, зібрані волонтерами «Час змін», було проведено роботи по оснащенню захистом протикумулятивних боєприпасів двох броньовано-розвідувальних машин.

В 2015-16 роках група продовжила свою діяльність. Зі стабілізацією подій на Східному фронті й становленням сталої лінії розмежування, волонтери «Часу змін» передавали у війська обігрівачі, прилади спостереження, акумулятори до бронетехніки, запасні частини до автотехніки, бензо- і дизельгенератори, будівельні матеріали, електрокабелі, радіостанції, шини до автомобілів.

В 2017-18 роках основна діяльність була спрямована на забезпечення військ приладами спостереження (тепловізор, прилад нічного бачення, біноклі), побутовою технікою (пральні машини, телевізори, водонагрівачі, насосні станції, комп’ютерна техніка), зварювальними апаратами, пускозарядними пристроями, медикаментами. Також волонтери придбали і передали в Білоцерківський зенітно-ракетний полк повнопривідний автомобіль «Опель-Фронтера». Військові підрозділи отримали понад 3000 літрів технічних рідин (ТОСОЛ, антифриз, оливи).

2019 рік також є продуктивним на волонтерську діяльність. Передано у війська дизельгенератор, пральну машину, телевізор, комплект оргтехніки, запасні частини до бронетехніки, 500 літрів технічних рідин, набори інструментів. В травні до передачі у війська готується автомобіль «Нива».

Ниву готуємо на Схід

Волонтери «Часу змін» привозять допомогу для військових у найгарячіші точки бойових дій. В 2014 році це були ділянки російсько-українського кордону, Дебальцеве, Зайцеве. Згодом автомобілі групи були в степах за Волновахою (Богданівка, лісосмуги біля Петрівського), шахта «Бутівка», Авдіївка (промзона, «Бастіон», «Зеніт», «Царська охота»), Світлодарська дуга, район Широкіне-Бердянське, Гнутове, Чермалик, Троїцьке, Верхньоторецьке і в інших точках інтенсивних боїв.

Робота волонтерів «Час змін» вирізняється тим, що вони підтримують зв’язок військових з рідними. Знято кілька відеофільмів, які транслювалися в кабельних мережах Білої Церкви.

Написано сотні статей для місцевих і всеукраїнських ЗМІ. Неодноразово волонтери влаштовували концерти для військових в зоні виконання бойового завдання у Луганській та Донецькій областях.

Всього волонтери змогли зібрати і передати у війська (різним бригадам та окремим підрозділам) матеріальну допомогу на кілька мільйонів гривень. Спочатку волонтерські автомобілі вирушали в зону бойових дій з 3-5 тонними вантажами, потім автомобілі стали меншими, але вантажі були не менш, а то і більш цінними. Зокрема, волонтери змогли передавати в ЗСУ продукцію провідних фармацевтичних компаній («Еббот», «Вьорваг», «Юніверсфарма»). Членів групи було нагороджено Почесними грамотами Міноборони України, медалями «За сприяння збройним силам України», відзнаками від Патріарха Філарета «За жертовність і любов до України» та ін.

Учасники групи не обмежуються лише волонтерською діяльністю. Ними створене видавництво «Час Змін Інформ», яке видає і розповсюджує патріотичну літературу. На даний час до друку готується ювілейна 50-та книга. Видавництво є учасником найпрестижніших літературних форумів країни, як то «Книжковий Арсенал» (Київ), «БукСпейс» (Дніпро) та інші. Книга «На східному фронті є зміни» дипломантки конкурсу «Коронація слова», волонтерки Ганни Ручай стала одним із кращих зразків фронтової прози і правди про неоголошену війну.

 

Коментарі

коментарів

Related posts

Leave a Comment

Увійти за допомогою: