2,004 читачів

100 років пам’яті. 25 років слави

33601913_2207119909305634_6176912653894549504_o

Село Дідівщина має давню історію. З часів князівської Русі тут жили хлібороби і ремісники. Жили і боролися, оскільки не було спокійного життя в Україні. Багато разів прокочувалися цими місцями вали грізних повстань. Сто років тому Україна ледь не здобула незалежність, проте не склалося.

Сто років тому біля Дідівщини стався бій. Таких боїв чимало було під час визвольних змагань. Лилася українська кров. Полеглих українців було поховано на території старого цвинтаря, що на околиці села. Багато років мешканці Дідівщини зберігали пам’ять про полеглих, аж поки не прийшов час визволення. Про національних героїd можна було говорити вголос.

Тепер на місці поховання стоять три дубові хрести. Протягом чверті століття приїжджають вшанувати вояків вдячні нащадки. Організаторами урочистостей традиційно є Братство ОУН-УПА Фастова. Але не лише фастівчани приносять квіти до могили. Приїжджають делегації з Білої Церкви, Києва, інших міст.

Цього року, як і завжди на Трійцю, білоцерківці приїхали у Дідівщину. Знову був у складі делегації підпільник ОУН і комбатант УПА Теодор Дячун. Саме його покоління підхопило прапор визвольної боротьби. В свої 91 рік він активно бере участь в масових заходах, здійснює волонтерські поїздки. Виступаючи після молебню, проведеного священником УГКЦ Віталієм Марцинюком, пан Теодор зазначив, що потрібно активніше пропагувати в суспільстві такі місця, як Дідівщина. «Щоб поряд з нами стояли мешканці села, щоб тут було велелюдно!» – дав настанову легендарний вояк УПА.

Голова Білоцерківської «Просвіти» Костянтин Климчук запевнив зібрання, що до Дня Незалежності буде встановлено дорожній вказівник з інформацією про поховання вояків УНР, щоб всі, хто проїжджає через Дідівщину, знали про це місце і воно було придатне для проведення патріотичного виховання молоді, для чого буде проведено благоустрій території.

Закінчили урочистості традиційно – виконанням гімну. Але не «урізаного», а того, де «…дід-Дніпро зрадіє…». Маємо право. Ми його вибороли.

Більше фото тут

Коментарі

коментарів

Related posts

Leave a Comment

Увійти за допомогою: