2,437 читачів

Боги теж мають професійне свято. Повернення героїв. Епізоди 8 та 9.

23213113_685915781605420_910606911600812265_o

3 листопада 2017 р. в Україні святкується День ракетних військ і артилерії. Артилеристи й ракетники 72 ОМБр наводили жах на сепаратистів і окупантів на різних фронтах російсько-української війни. Ізварине, Амвросіївка, Савур-Могила, Волноваха їхній путь бойової слави. А тепер “боги війни” поверталися на відпочнок. Укрзалізниця добре «попіклувалася» про те, щоб зенітно-ракетний дивізіон та гаубичний самохідний дивізіон прибули до місця постійної дислокації саме цього дня. Хлопці мали приїхати ще вчора, але щось там на вузлових станціях не склалося й виникла затримка. Більше того, «самохідників» обігнали зенітники, які їхали по тій же дільниці позаду.

Всю ніч дощило, тож довелося ховатися у вокзалі. Всі присутні ділилися своїми «розвідданними» про графік руху ешелонів. Збиратися народ почав ще о 20:00, але ніхто не ремствував. Дрімали на жорстких лавах обіймаючи одне одного і оберемки квітів. Було багато дітвори. Спочатку вона активничала, проте згодом і маленькі непосидючки сопли носами, підтримувані мамами й бачили сни про повернення татусів. Звечора ще трохи розважав хор Білоцерківського аграрного університету, але потім і він втомився.

Зустрічати побратимів приїхало багато артилеристів, які відстрілялися по ворогу і по службі ще два роки тому. Але не забувають рідний підрозділ. Стояли колом, не відмовлялися пофотографуватися, згадували пригоди й особливості служби. «Багато грали в карти. Переграли в що тільки можна. Я навіть гру придумав. Там потрібно було тягнути карту, і дивлячись яка карта випаде, потрібно було виконувати певне завдання: віджиматися, присідати, підтягуватися. «Конопля» називалася, бо похідна від мого прізвища», – розказував АТОвець Максим Коноплястий.

Аж ось і довгоочікуваний потяг. На платформах «Тунгуски» й інша техніка. Зенітники виходять з вагонів й прямують на шикування. Сьогодні їх зустрічає сам комбриг. Полковник Андрій Соколов небагатослівний. Та й немає чого словесами розводитися, адже дощ почав періщити з неба. Вітанні, гімн, обійми й пора на розвантаження.

Тим часом приходить повідомлення, що й самохідники вже рушили до Білої Церкви. Більшість людей вирішує не розходитися. Ті, кому треба бігти на роботу, заздрять «вокзальним стоїкам». Начальник управління освіти Юрій Петрик теж не покинув «пост» і залишився з учнями й колегами-педагогами. Так і треба, власний приклад багато важить. Тут таки і Микола Антонюк, радник міського голови. На його плечах координація зустрічей.

Аж ось і показався електровоз. Родина Ростовських ледь може встояти на місці. Наталія виглядає з доньками чоловіка. «Ростов» вже більше трьох років в зоні бойових дій. Всякого було за цей час. Юрій казав, що під Авдіївкою було дуже складно, бо гармати були серед степу, як на долоні. Такі собі артилерійські герці влаштовувалися, коли супротивник був видно візуально.

На Юрію висне одразу вся сім’я. Щасливі, заплакані. Притискаються до поголених чоловічих щік. А ми, волонтери “Часу змін”, пам’ятаємо цих «богів війни» із кількатижневими заростами на обличчях. Сьогодні ж більшість привела себе до ладу, готуючись до урочистостей. Та і як не відзначити нашу «високоточну зброю», коли стрільці на позиціях казали: «Поки наша «арта» працює, ми з позицій і кроку не зробимо назад! Тільки вперед!»

Більшість ешелонів вже прибуло в Білу Церкву. Ще трохи й усі підрозділи будуть в пункті постійної дислокації. Чекаємо і радіємо з усіма. А «богів війни» вітаємо з професійним святом. Ви – кращі!

Читайте також: Love Story на вокзалі або дощ кращий друг розвідки. Повернення героїв. Епізод 7

Шпигуни на вокзалі, свобода Юрія Дєточкіна й інші деталі повернення бійців додому. Епізод 6

Хто рано встає, тому день радість дає. 2-й мехбат 72 ОМБр повернувся з війни. Епізод 5

Мирний танковий вал накотився на Білу Церкву. Повернення. Епізод 4

Вони тримали легендарні «Бутівку» й «Зеніт». Повернення героїв. Епізод 3

Чорні запорожці повертаються з війни. Епізод 2

Чорна бригада повертається в Білу Церкву

Коментарі

коментарів

Related posts

Leave a Comment

Увійти за допомогою: