1,604 читачів

Художник, який повернув Білій Церкві гетьмана Мазепу, представив свої роботи у музеї

sF0TsQMt-Wc

Василь Гелетко вже вписав своє ім’я в історію міста. Вписав вправним різцем і своїм потом. Саме йому належить авторство барельєфу Івана Мазепи, який став першою меморією славетному гетьманові за триста років в Білій Церкві.

Виявилося, що пензлем Василь Гелетко володіє так само майстерно.

Ідея проведення персональної виставки живописця належить Білоцерківській «Молодій Просвіті». Це логічне продовження програми «Параду вишиванок» Поступ культури і національного відродження в Білій Церкві має бути безперервним. А полотна художника з Черкаської області цьому сприяють.

Чільне місце у виставці займає тема життя і творчості Тараса Шевченка. Воно й не дивно, якщо зауважити, що Василь Гелетко проживає зовсім недалеко від шевченківських місць. Полотна, присвячені Кобзарю, систематизовані по періодизації його життя. Тут рідні Моринці протиставлені казахському степові, зелень трави – пекучому сонцю, а чисті почуття – сваволі й жорстокості російських чиновників.

Також велику частину експозиції займають роботи на релігійну тему. Тут є і осмислення біблійних сюжетів, ікони, погляд художника на хрещення Русі.

А родзинкою виставки є козацька тематика. Адже виставка присвячена прийдешньому святу Покрови Божої Матері. Відповідна ікона є в доробку Василя Гелетка.

А ще є портрет Івана Мазепи, із написаним зверненням до українців, зображення козака Мамая і картина з постатями провідників Коліївщини Гонтою і Залізняком.

Не чужа митцю і тема нинішньої російсько-української війни. Василь Гелетко бував з волонтерськими поїздками на фронті й на власні очі бачив війну. Побачене так вразило його, що художник пожертвував кількадесят робіт на благодійний аукціон. Було зібрано кілька десятків тисяч гривень на допомогу ЗСУ.

В Білій Церкві теж є картини присвячені війні на Сході. Які? Приходьте й дивіться.

Виставка працюватиме місяць. Тож кожен із білоцерківців зможе оцінити художній хист Василя Гелетка.

А тим, хто вважає, що художник не повинен бути голодним і побажає придбати роботи, просимо зв’язатися за номером телефону: 097-931-66-47.

Коментарі

коментарів

Related posts

Leave a Comment

Увійти за допомогою: