1,720 читачів

Після Авдіївської «промки» до учнів

школа 16

Волонтери “Часу змін” провели виховні години патріотизму в ЗОШ №16

Побут бійців, їхні подяки за допомогу, зруйновані міста й села і навіть фрагмент бойового зіткнення побачили школярі на власні очі в рамках виховних годин «Мужність і патріотизм».

Просвітяни, волонтери «Часу змін» Костянтин Климчук і Тетяна Виговська близько двох годин спілкувалися з учнями щодо цих понять. Вони лише годину як повернулися з «промки» Авдіївки, але поспішили на зустріч в школу.

Волонтери розказали про зародження руху допомоги українській армії, про стійкість і мужність солдатів і офіцерів, про їхні потреби і те, як зросла військова майстерність захисників України після 2014 року.

Відроджена армія бореться. Досвід приходить через болючі втрати, коли ворожі кулі, міни й снаряди забирають життя кращих, найхоробріших. Але успіхи є і недавні події під Авдіївкою показали, що Збройні сили здатні не лише оборонятися, а контратакувати, досягаючи спочатку тактичного, а потім і стратегічного успіху.

Волонтери наголосили і на важливості такого поняття, як патріотизм. Чому вибухнула війна? Одним із чинників стала ситуація, коли населення Сходу України перестало відчувати й ідентифікувати себе як українців. І в цьому напрямку багато роботи.

Тим приємніше волонтерам було показати кадри постановки “Казки про козака Степана” авторства Костянтина Климчука про перемогу козаків гетьмана Івана Виговського над московським військом під Конотопом. Постановка була здійснена в Святогірському дитячому центрі «Смарагдове містечко» силами дітвори, яка була евакуйована з окупованих територій, та дітьми із зони АТО.

Якщо не боротися за серця юних мешканців Донецької і Луганської областей, – зазначив Костянтин Климчук, – ми ніколи не переможемо у війні й не убезпечимо себе від агресії в майбутньому. Щоб «русскаму міру» не було куди приходити.

А на завершення зустрічі педагогічний колектив й учні не лише подякували за цікаву зустріч, а й передали у фонд допомоги ЗСУ суму в розмірі 450 гривень для закупівлі військовим необхідних речей.

Коментарі

коментарів

Related posts

Leave a Comment

Увійти за допомогою: